Turystyka

interesujące i unikalne artykuły!

Home » Moda » Jaki jest powód, że kamienie syntetyczne są stosowane w biżuterii ze srebra?

Nie wszyscy o tym wiedza ,ze nim przyszły czasy biżuterii wykonywanej ze srebra czy złota, kobiety, ale podobnie mężczyźni, ozdabiali ciała i swą ówczesną odzież, biżuterią wytworzoną z jedynych z osiągalnych towarów, jakimi były muszle, bursztyny bądź kamienie. To z nich tworzono między innymi kolczyki, wisiory, bransolety, a dewiza w poszczególnych okresach była takowa, że im więcej biżuterii jakiegoś wariantu lub o określonym wzorze (kolorystyce itp.) o tym pokaźniejszym bogactwie lub miejscu w społeczeństwie to świadczyło. Czasy, aczkolwiek, się modernizowały i wspólnie z biegiem cywilizacji, początkiem znalezienia złota i srebra i technik ich przetopu na wyroby z drogiego kamienia, pierwsza biżuteria zapoczątkowała ustępować jej miejsca. Szczęśliwie długo to nie trwało i niesłychanie prędko oświadczono, iż precjoza w zestawieniu z kamieniami stwarza świeże, właściwie bez ograniczeń sposobności, otwierając ciekawe „drzwi” i zaspokajając jeszcze to większe potrzeby nabywców.

Zastanawiając się po co kamienie szlachetne lub syntetyczne w biżuterii zwrócić uwagę trzeba przede wszystkim na:

(a) niezliczone możliwości łączenia metali z kamieniami. Nie ma nic wspanialszego niż kolczyki srebrne z kamieniami czy pierścień z osławionym diamentem;

b) ozdobność takowej biżuterii, jaką także potrafimy dostroić do własnych codziennych, jak i wieczorowych garderoby. I tak na przykład piękny zestaw na jaki kreować się mają prawo kolczyki srebrne z kamieniami, do tego zawieszka i bransoletka czy pierścień z pewnością sprawdzą się dodając jakości i elegancji na każdym wyjściu większej rangi;

c)właściwości uzdrawiające, niektórzy albowiem w kamieniach znajdują wytchnienie swego bólu czy słabości, toteż bez strachu nakładają biżuterię z dedykowanym kamieniem.

Czy w związku z tym kamienie są potrzebne w biżuterii? Istotnie, że tak. Dodają jej uroku, nowego charakteru, a dla tychże co w nich się nie lubują zawsze pozostaje biżuteria pozbawione kamieni.

Tekst powstał przy wsparciu:http://silveris.pl

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

Ciekawe wpisy

dielenboden, dielen

Trudny wybór odnośnie posadzek do salonu, jadalni, kuchni lub przedpokoju ...